Wed Aug 21
7:00 PM
Catholic
at Shenandoah
Exhibition
Fri Aug 30
Moravian
at DeSales 5k
Fri Aug 30
TBA
Moravian
at Penn St.-Harrisburg
Fri Aug 30
TBA
Juniata
at Alvernia
Fri Aug 30
4:00 PM
DeSales
at Moravian
Fri Aug 30
4:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Goucher
Fri Aug 30
5:00 PM
Alvernia
at Moravian
Fri Aug 30
5:00 PM
Juniata
at Muhlenberg
Fri Aug 30
6:00 PM
Denison
at Juniata
Fri Aug 30
7:00 PM
Juniata
at Chris. Newport
Christopher Newport Tourney
Fri Aug 30
7:00 PM
Vassar
at Moravian
Fri Aug 30
TBA
Franklin & Marshall
at Elizabethtown
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule

Landmark Announces Winter Academic Honor Roll

Landmark Announces Winter Academic Honor Roll

TOWSON, Md. –The Landmark announced its 2018-19 Winter Academic Honor Roll selections today, with 367 student-athletes receiving recognition. The Honor Roll recognizes all fall student-athletes who have reached sophomore standing with a cumulative GPA of 3.20 or higher.

Of the 367 student-athletes recognized this winter, 184 are repeat honorees having been awarded in a previous year. A remarkable 60 seniors have been named to the Honor Roll all three years they have been eligible.

33 student-athletes were named to their respective All-Conference teams and nine student-athletes were were named Players of the Year. 22 student-athletes were also named to the All-Sportsmanship team.

Men's Basketball Defensive Player of the Year - Nate Aldrich, Drew
Women's Basketball Player of the Year - Makenzie Mason, Scranton
Women's Basketball Defensive Player of the Year - Emily Sheehan, Scranton
Men's Swimmer of the Year - Greg McCarthy, Catholic
Men's Diver of the Year - Michael Diana, Scranton
Women's Diver of the Year - Krista White, Susquehanna
Men's Indoor Track Athlete of the Year - John Spirk, Moravian
Men's Indoor Field Athlete of the Year - Chris Petraskie, Susquehanna
Women's Indoor Field Athlete of the Year - Andrea Galeano, Catholic


The Honor Roll marks the first academic accolades awarded by the conference this winter. The Landmark will announce the Senior Scholar athletes later this week.

Catholic
Name Sport Class Hometown
Andre Mitchell * Men's Basketball Sr. Conshohocken, Pa.
Dexter Stallworth Men's Basketball So. Tampa, Fla.
Jimmy Golaszewski *& Men's Basketball Sr. Massapequa Park, N.Y.
Justin Pryor Men's Basketball So. Sewickley, Pa.
Cornelius Deep Men's Indoor Track & Field Jr. Utica, N.Y.
Dillon Frawley Men's Indoor Track & Field Jr. Bronx, N.Y.
Joseph Galassi Men's Indoor Track & Field So. Allentown, Pa.
Joseph Lapointe * Men's Indoor Track & Field Jr. Ellicott City, Md.
Joseph McAlonan * Men's Indoor Track & Field Jr. Alloway, N.J.
Kevin Budd *& Men's Indoor Track & Field/Men's Swimming & Diving Sr. Florham Park, N.J.
Max Dreitlein Men's Indoor Track & Field So. Madison, N.J.
Michael Dreitlein Men's Indoor Track & Field So. Madison, N.J.
Ryan Schodowski Men's Indoor Track & Field So. Bethlehem, Pa.
Alex Braziel * Men's Swimming & Diving Jr. Eugene, Ore.
Alex Szymanski Men's Swimming & Diving So. Lee, N.H.
Brian Aberle * Men's Swimming & Diving Jr. Newton, N.C.
Caleb O'Brien Men's Swimming & Diving So. Havertown, Pa.
Chris Grunbok Men's Swimming & Diving So. Poughkeepsie, N.Y.
Dan Lawrey * Men's Swimming & Diving Jr. Havertown, Pa.
George Isaacs * Men's Swimming & Diving Jr. Louisville, Ky.
Greg McCarthy Men's Swimming & Diving So. Silver Spring, Md.
Kyle Kreuscher Men's Swimming & Diving So. Great River, N.Y.
Matt Meade Men's Swimming & Diving So. Belle Harbor, N.Y.
Patrick Fischer Men's Swimming & Diving So. Bowie, Md.
Ryan Kinnon Men's Swimming & Diving So. Malden, Mass.
Will Chester * Men's Swimming & Diving Jr. Warwick, N.Y.
Ashley Smith Women's Basketball So. Ambler, Pa.
Becca Rhoades Women's Basketball So. Philadelphia, Pa.
CC Cromer Women's Basketball Jr. Pittsburgh, Pa.
Courtney McCool Women's Basketball So. Rockaway Beach, N.Y.
Cristin George Women's Basketball So. Bethesda, Md.
Emily O'Connor *& Women's Basketball Sr. Maplewood, N.J.
Maggie Rakowsky Women's Basketball So. Erwinna, Pa.
Megan Stafford * Women's Basketball Jr. Northfield, N.J.
Mollie Reynolds * Women's Basketball Jr. Havertown, Pa.
Sarah O'Neill *& Women's Basketball Sr. Verona, N.J.
Alex Filiault * Women's Indoor Track & Field Jr. Summit, N.J.
Andrea Galeano *& Women's Indoor Track & Field Sr. Stratford, Conn.
Carly Ann Balurate * Women's Indoor Track & Field Sr. Ambler, Pa.
Emily Snyder *& Women's Indoor Track & Field Jr. Ashburn, Va.
Emily Tighe * Women's Indoor Track & Field/Women's Swimming & Diving Jr. Sparta, N.J.
Gabrielle Tomasura Women's Indoor Track & Field Jr. Bear Creek, Pa.
Grace Boras * Women's Indoor Track & Field Jr. Ashburn, Va.
Kiera Lyons * Women's Indoor Track & Field Sr. Harwood, Md.
Madeleine Strokis * Women's Indoor Track & Field Jr. Damascus, Md.
Madeline Baker Women's Indoor Track & Field So. Raleigh, N.C.
Marykate Higley Women's Indoor Track & Field Jr. Wilmington, Del.
Natalie Troy Women's Indoor Track & Field So. Centerport, N.Y.
Rebecca Johnson Women's Indoor Track & Field Sr. Leonardtown, Md.
Sarah Diamond * Women's Indoor Track & Field Jr. Amityville, N.Y.
Shannon Griffin Women's Indoor Track & Field So. Hartland, Wisc.
Tanya Rivera-Diaz Women's Indoor Track & Field Sr. San Juan, P.R.
Tara Thornton Women's Indoor Track & Field So. Moorestown, N.J.
Victoria Carlini Women's Indoor Track & Field So. Malvern, Pa.
Ally Noccioli Women's Swimming & Diving So. Stratford, Conn.
Colleen O'Callaghan Women's Swimming & Diving So. Quincy, Mass.
Emily Earley * Women's Swimming & Diving Jr. Perkasie, Pa.
Emily Messina *& Women's Swimming & Diving Sr. New Hope, Pa.
Grace Smith Women's Swimming & Diving So. Silverdale, Wash.
Isabella Laccetti * Women's Swimming & Diving Jr. Allentown, N.J.
Jacquelyn Bouvier * Women's Swimming & Diving Jr. Ipswich, Mass.
Julia Labich Women's Swimming & Diving So. Southborough, Mass.
Kallie Farley *& Women's Swimming & Diving Sr. Mendota Heights, Minn.
Kayla Ruffo Women's Swimming & Diving So. Madison, Wisc.
Mackenzie Earley * Women's Swimming & Diving Jr. Northport, N.Y.
Marie Redoutey Women's Swimming & Diving So. Costa Mesa, Calif.
Mary Margaret Deedrick *& Women's Swimming & Diving Sr. Tampa, Fla.
Nellie Adams Women's Swimming & Diving So. Boston, Mass.
Pippa Rogers *& Women's Swimming & Diving Sr. Frederick, Md.
Valerie Sander *& Women's Swimming & Diving Sr. Newtown Square, Pa.
Drew
Name Sport Class Hometown
Chatham Studer * Men's Basketball Sr. Redding, Conn.
Darius Reiter *& Men's Basketball Sr. Littleton, Colo.
Nate Aldrich *& Men's Basketball Sr. Franklinville, N.J.
Angelo Angione Men's Swimming & Diving So. Hoboken, N.J.
Jack Mahoney * Men's Swimming & Diving Jr. Erie, Pa.
Lloyd Goldstein Men's Swimming & Diving Jr. New Providence, N.J.
Matheus Macena Men's Swimming & Diving So. Sau Paulo, Brazil
Michael Ma * Men's Swimming & Diving Jr. Redwood City, Calif.
Ryan Underwood * Men's Swimming & Diving Jr. Etters, Pa.
Shehab Marzouk * Men's Swimming & Diving Jr. Bayonne, N.J.
Aly Axman * Women's Basketball Jr. Baltimore, Md.
Erin Frederick Women's Basketball So. Staten Island, N.Y.
Hailey Stine *& Women's Basketball Sr. Annandale, N.J.
Lisa Cappiello * Women's Basketball Jr. Staten Island, N.Y.
Sarah Henig *& Women's Basketball Sr. Point Pleasant Beach, N.J.
Kate Circus * Women's Swimming & Diving Jr. Mount Laurel, N.J.
Katie Jefferson Women's Swimming & Diving Jr. Kamuelo, Hawaii
Lexi Holroyd Women's Swimming & Diving Jr. Mount Laurel, N.J.
Mal Vishwanath * Women's Swimming & Diving Jr. Bangalore, India
Maxxe Albert-Deitch Women's Swimming & Diving So. Roswell, Ga.
Megan Cashin *& Women's Swimming & Diving Sr. Franklin, Mass.
Stephanie Cushman * Women's Swimming & Diving Jr. Brick, N.J.

 

Elizabethtown
Name Sport Class Hometown
Brody Baker Men's Basketball So. Lock Haven, Pa.
Ethan DuBois * Men's Basketball Jr. Manahawkin, N.J.
Matt Thomas Men's Basketball Sr. Hainesport, N.J.
Tyler Rineheimer Men's Basketball So. Mount Laurel, N.J.
Andrew Pizzirusso Men's Indoor Track & Field So. Wallingford, Pa.
Christopher Myers * Men's Indoor Track & Field Jr. Lancaster, Pa.
Darren Labenberg *& Men's Indoor Track & Field Sr. Emmaus, Pa.
Derek Bosworth * Men's Indoor Track & Field Jr. Annville, Pa.
Ean Mann Men's Indoor Track & Field So. Hancock, Md.
James Teal * Men's Indoor Track & Field Jr. Media, Pa.
Liam Coverdale * Men's Indoor Track & Field Jr. Cherry Hill, N.J.
Malcolm Sykes * Men's Indoor Track & Field Jr. Parkville, Md.
Matt Strubinger Men's Indoor Track & Field So. Lehighton, Pa.
Nick Winch *& Men's Indoor Track & Field Sr. Walkersville, Md.
Robert Pavlik Men's Indoor Track & Field Jr. Manheim, Pa.
Samuel Gerstenbacher * Men's Indoor Track & Field Jr. Pittsgrove, N.J.
Timmy Witmer Men's Indoor Track & Field So. Hagerstown, Md.
Will Schoener Men's Indoor Track & Field So. Reading, Pa.
Alex Pecher Men's Swimming & Diving So. Hanover, Pa.
Austin Dolaway Men's Swimming & Diving So. Montrose, Pa.
Connor DiLeo Men's Swimming & Diving So. Coopersburg, Pa. 
JD Sterbens Men's Swimming & Diving So. Huntington Station, N.Y.
Nick Petrella *& Men's Swimming & Diving Sr. Red Lion, Pa.
Sam Hirshberg *& Men's Swimming & Diving Sr. Hummelstown, Pa.
Tommy Kuhn * Men's Swimming & Diving Sr. Pitman, N.J.
Emma Powell Women's Basketball So. Berwyn, Pa.
Lydia Lawson * Women's Basketball Jr. Mountain Top, Pa.
Marissa Emlet Women's Basketball Jr. Newville, Pa.
Mikayla Ruth Women's Basketball Jr. Harrisburg, Pa.
Veronica Christ Women's Basketball So. Pittstown, N.J.
Abby Drumheller * Women's Indoor Track & Field Sr. Danville, Pa.
Asheligh Denault * Women's Indoor Track & Field Jr Simsbury, Conn.
Carly Allport *& Women's Indoor Track & Field Sr. Quarryville, Pa.
Christina Ippolito Women's Indoor Track & Field So. Oradell, N.J.
Courtney Gelb * Women's Indoor Track & Field Jr. Schnecksville, Pa.
Emily Nelson * Women's Indoor Track & Field Sr. Mechanicsburg, Pa.
Emma Ager Women's Indoor Track & Field So. Springfield, Va.
Erin Doherty * Women's Indoor Track & Field Jr. Belford, N.J.
Gina Feeney *& Women's Indoor Track & Field Sr. Wappingers Falls, N.Y.
Jordan Sobolesky * Women's Indoor Track & Field Jr. New Castle, Del.
Justine Itterly Women's Indoor Track & Field Sr. Pen Argyl, Pa.
Kaitlin Donahue Women's Indoor Track & Field So. Sewell, N.J.
Karly Deam *& Women's Indoor Track & Field Gr. Moorestown, N.J.
Leah Gamber Women's Indoor Track & Field Sr. Hummelstown, Pa.
Megan Elmer Women's Indoor Track & Field Sr. Philadelphia, Pa.
Natalie Nye * Women's Indoor Track & Field Jr. Shippensburg, Pa.
Paiton Kelly * Women's Indoor Track & Field Jr. Elkton, Md.
Beth Kimball Women's Swimming & Diving So. Elkridge, Md.
Cate Falkenstein Women's Swimming & Diving So. West Chester, Pa.
Cheryl Errichetti *& Women's Swimming & Diving Sr. Cherry Hill, N.J.
Erika Cole *& Women's Swimming & Diving Sr. Fairport, N.Y.
Julia Argentati Women's Swimming & Diving So. Mohnton, Pa.
Sadie Hawkins Women's Swimming & Diving Jr. Paupack, Pa.
Sara Lingo * Women's Swimming & Diving Jr. Milford, Del.
Sarah Helt * Women's Swimming & Diving Jr. Red Lion, Pa.

 

Goucher
Name Sport Class Hometown
Gabe Ceribelli * Men's Basketball  Sr. Monkton, Md.
Montaz McCray Men's Basketball  So. Baltimore, Md.
Nate Kaniut Men's Basketball  Jr. Arlington, Va.
Darby Bauer * Men's Indoor Track & Field Jr. Perkiomenville, Pa.
Max Levy Men's Indoor Track & Field So. Owings Mills, Md.
Eli Gang Men's Swimming & Diving Sr. Highland Park, N.J.
Marcus Montisano Men's Swimming & Diving So. Harrisburg, Pa.
Kerry Chun Women's Basketball Jr. Honolulu, Hawaii
Nicole Wolard *& Women's Basketball Sr. Tampa, Fla.
Eva Bulson-Lewis Women's Indoor Track & Field So. Minneapolis, Minn.
Hannah Brogan *& Women's Indoor Track & Field Sr. Chatham, N.J.
Taylor Gunter Women's Indoor Track & Field Jr. Laurel, Md.
Camilla Civello * Women's Swimming & Diving Jr. North Yarmouth, Maine
Catherine Yost Women's Swimming & Diving Jr. Brattleboro, Vt.
Katie Shannon * Women's Swimming & Diving Jr. Thousand Oaks, Calif.
Lilly Marcus Women's Swimming & Diving So. Libertyville, Ill.
Makeyla Hayes Women's Swimming & Diving So. Boston, Mass.
Zoe Brown *& Women's Swimming & Diving Sr. Portland, Ore.

 

Juniata
Name Sport Class Hometown
Andrew Bithell Men's Basketball So. Saxton, Pa
Brandon Martinazzi *& Men's Basketball Sr. Cresson, Pa. 
Jake Holsopple * Men's Basketball Jr. Duncansville, Pa.
Nate DaCanal Men's Basketball So. Johnsonburg, Pa. 
Jackson Hoch * Men's Swimming & Diving Jr. Carlisle, Pa. 
Martin Berger Men's Swimming & Diving Jr. Huntingdon, Pa. 
Andy Meci *& Men's Indoor Track & Field Sr. Woodstock, N.Y.
Daniel Fernandez * Men's Indoor Track & Field Sr. New Oxford, Pa. 
Desmond O'Donovan Men's Indoor Track & Field Jr. Philadelphia, Pa. 
Evan Ulrich * Men's Indoor Track & Field Jr. Homer, N.Y. 
Marcus Magley Men's Indoor Track & Field Jr. Ebensberg, Pa. 
Peter D'Amico * Men's Indoor Track & Field Jr. Hummelstown, Pa. 
Vinnie Caroselli * Men's Indoor Track & Field Jr. Upland, Pa. 
Gracie Stauffer Women's Basketball So. Loysville, Pa. 
Kaeana Rebert Women's Basketball Sr. Hanover, Pa. 
Larissa Leonard Women's Basketball So. Three Springs, Pa.
Madison Colyer Women's Basketball So. Newville, Pa
Alex Fontes * Women's Swimming & Diving So. Plymouth, Mass. 
Maiya Mastovich Women's Swimming & Diving Sr. Johnstown, Pa. 
Abigail Echard Women's Indoor Track & Field So. Harrisburg, Pa. 
Alli Goulden & Women's Indoor Track & Field Sr. Wharton, N.J. 
Azia Kalil * Women's Indoor Track & Field Jr. Methuen, Mass. 
Grace Alexander * Women's Indoor Track & Field So. Mifflinburg, Pa. 
Julia Freimuth * Women's Indoor Track & Field Jr. York, Pa. 
Kylie Orndorf *& Women's Indoor Track & Field Sr. Milheim, Pa. 
Meadow Walshaw-Wertz Women's Indoor Track & Field So. Sunbury, Pa. 
Meaghen Stewart *& Women's Indoor Track & Field Sr. Greensburg, Pa. 
Rachel DesFosses Women's Indoor Track & Field So. Verona Island, Maine
Sabrina Kelly Women's Indoor Track & Field So. Gilbertsville, Pa. 
Sarah Melgar Women's Indoor Track & Field Sr. Portage, Mich. 

 

Marywood
Name Sport Class Hometown
Nicholas Dubinski Men's Swimming & Diving So. Hanover Twp., Pa.
Cole Serra Men's Swimming & Diving Fr. Hanover Twp., Pa.
Seychelle Duckworth *& Women's Swimming & Diving Sr. Morrisville, Vt.
Bri Koehnke Women's Swimming & Diving So. Lancaster, Pa.
Christine Llewellyn Women's Swimming & Diving So. Greater River, N.Y.
Mia Nardone Women's Swimming & Diving Sr. Pittston, Pa.
Andrea Pannoni Women's Swimming & Diving Jr. Oakville, Conn.
Courtney Paulus Women's Swimming & Diving Jr. Medford, N.J.

 

Moravian
Name Sport Class Hometown
C.J. Barnes * Men's Basketball Jr. Egg Harbor Township, N.J.
Mike Martino * Men's Basketball Jr. Roseto, Pa.
Nicholas Casazza *& Men's Basketball Sr. Honesdale, Pa.
Aaron Hofmann *& Men's Indoor Track & Field Sr. Slatington, Pa.
Alex Tursi * Men's Indoor Track & Field Jr. Sewell, N.J.
Derek Scott Men's Indoor Track & Field So. Jim Thorpe, Pa.
Devon Fogel Men's Indoor Track & Field Jr. Whitehall, Pa.
Gavin Kemery Men's Indoor Track & Field Jr. Slatington, Pa.
Greg Jaindl * Men's Indoor Track & Field Jr. Macungie, Pa.
John Spirk *& Men's Indoor Track & Field Sr. Bethlehem, Pa.
Jon Anthony *& Men's Indoor Track & Field Sr. Palmerton, Pa.
Peter Gingrich Men's Indoor Track & Field So. Elizabethtown, Pa.
Ryan Harper * Men's Indoor Track & Field Jr. Audubon, N.J.
Tyler Bergsma *& Men's Indoor Track & Field Sr. Lake Ariel, Pa.
Woodrow Battle *& Men's Indoor Track & Field Sr. Stroudsburg, Pa.
Ariana Caiati *& Women's Basketball Sr. Hellertown, Pa.
Brooke Santy * Women's Basketball Jr. Easton, Pa.
Caitlin Flanagan Women's Basketball Sr. Monroe Township, N.J.
Karlie Brogan * Women's Basketball Jr. Franklin Lakes, N.J.
Maddie Capuano * Women's Basketball Jr. Bethlehem, Pa.
Nadine Ewald * Women's Basketball Jr. Allentown, Pa.
Raquel Lopez De Boer Women's Basketball So. Wyomissing, Pa.
Alison Nicolosi Women's Indoor Track & Field So. Easton, Pa.
Alyssa Limbaugh *& Women's Indoor Track & Field Sr. Centre Hall, Pa.
Carly Danoski * Women's Indoor Track & Field Jr. Clarks Summit, Pa.
Camaryn Wheeler Women's Indoor Track & Field So. Kunkletown, Pa.
Cat Cole Women's Indoor Track & Field So. Little Falls, N.J.
Emily Renner Women's Indoor Track & Field So. Orefield, Pa.
Grace Gilbert Women's Indoor Track & Field So. Palmyra, Pa.
Hailey Yoder Women's Indoor Track & Field Jr. Reading, Pa.
Jenevieve Eberly Women's Indoor Track & Field So. Quarryville, Pa.
Jordan Luciano * Women's Indoor Track & Field Sr. Easton, Pa.
Kasey Hanlon Women's Indoor Track & Field So. Pen Argyl, Pa.
Katie Mayer * Women's Indoor Track & Field Jr. Mount Arlington, N.J.
Marlee Hornbaker * Women's Indoor Track & Field Jr. Belvidere, N.J.
Molly Talarico Women's Indoor Track & Field So. Fleetwood, Pa.
Morgan Weaver Women's Indoor Track & Field So. Bethlehem, Pa.
Natalie Novotni Women's Indoor Track & Field So. Aston, Pa.
Nora Grimm Women's Indoor Track & Field So. Haddon Township, N.J
Rachel Mikols * Women's Indoor Track & Field Jr. Germansville, Pa.
Shayne McNally * Women's Indoor Track & Field Jr. Wall, N.J.
Vanessa Blose Women's Indoor Track & Field Jr. Germansville, Pa.

 

Scranton
Name Sport Class Hometown
Brian Monaghan Men's Basketball So. Florham Park, N.J.
Danny Doolan * Men's Basketball Jr. Basking Ridge, N.J.
Jack Connelly *& Men's Basketball Sr. Ellington, Conn.
Jack Dreisbach * Men's Basketball Jr. Allentown, Pa.
John Stafford Men's Basketball So. Plainview, N.Y.
Kyle DeVerna * Men's Basketball Jr. Rockville Centre, N.Y.
Lucas Hackett Men's Basketball Jr. Millington, N.J.
Andrew Charway Men's Indoor Track & Field Sr. Newark, N.J.
John Patwell Men's Indoor Track & Field So. East Greenbush, N.Y.
Mark Merli * Men's Indoor Track & Field Sr. Peckville, Pa.
Matt Kinback Men's Indoor Track & Field So. Factoryville, Pa.
Maxwell Greene * Men's Indoor Track & Field Jr. Brewster, N.J.
Patrick Nancoz Men's Indoor Track & Field So. Caldwell, N.J.
Zachary Gutekunst * Men's Indoor Track & Field Jr. Ambler, Pa.
Zachary Mead Men's Indoor Track & Field So. Montrose, Pa.
Alexander Rigione *& Men's Swimming & Diving Sr. Fairfield, Conn.
Christopher Whalen *& Men's Swimming & Diving Sr. West Islip, N.Y.
John Fimmano Men's Swimming & Diving So. Southbury, Conn.
Matt Mills  Men's Swimming & Diving So. Sewell, N.J.
Michael Diana * Men's Swimming & Diving Jr. Somerset, N.J.
Michael Ramsthaler *& Men's Swimming & Diving Sr. Florham Park, N.J.
Nathan Koziol * Men's Swimming & Diving Jr. Farmington, Conn.
Stas Postowski Men's Swimming & Diving Jr. Philadelphia, Pa.
Bridgette Mann *& Women's Basketball Sr. Canadensis, Pa.
Chloe Burns Women's Basketball So. Philadelphia, Pa.
Emily Sheehan * Women's Basketball Jr. Dunmore, Pa.
Lily Warhaftig Women's Basketball Jr. New York, N.Y.
Makenzie Mason Women's Basketball Jr. Doylestown, Pa.
Sofia Recupero * Women's Basketball Jr. Whitestone, N.Y.
Abigail Corrigan Women's Indoor Track & Field So. Carbondale, Pa.
Abigail Guziewicz Women's Indoor Track & Field So. Peckville, Pa.
Alexa Cardella * Women's Indoor Track & Field Jr. Staten Island, N.Y.
Amanda Kinback * Women's Indoor Track & Field Jr. Factoryville, Pa.
Bevin Walker * Women's Indoor Track & Field Jr. Wyckoff, N.J.
Brooke Devers Women's Indoor Track & Field So. New Tripoli, Pa.
Caroline Banas * Women's Indoor Track & Field Jr. Dallas, Pa.
Chrissy Noonan Women's Indoor Track & Field Jr. North Baldwin, N.Y.
Emily Burns * Women's Indoor Track & Field Jr. Middletown, N.J.
Gabriela Fitzpatrick Women's Indoor Track & Field So. Bound Brook, N.J.
Hannah Tracy * Women's Indoor Track & Field Jr. Ramsey, N.J.
Jasmin Russo* Women's Indoor Track & Field Jr. Hamden, Conn.
Julia Weismiller * Women's Indoor Track & Field Jr. Mahwah, N.J.
Kerri Rafter Women's Indoor Track & Field So. West Chester, Pa.
Nicole Parello Women's Indoor Track & Field So. Staten Island, N.Y.
Nora Boussatta * Women's Indoor Track & Field Jr. Bloomfield, N.J.
Rachel Kerr Women's Indoor Track & Field So. Archbald, Pa.
Anne Gormley * Women's Swimming & Diving Jr. Havertown, Pa.
Bailey Potter Women's Swimming & Diving Sr. Southington, Conn.
Cara Webster Women's Swimming & Diving So. Bradford, Pa.
Claire Mason *& Women's Swimming & Diving Sr. Livingston, N.J.
Emma Ilseman *& Women's Swimming & Diving Sr. Naperville, Ill.
Grace Cieri * Women's Swimming & Diving Jr. Collegeville, Pa.
Hailey Kenyon * Women's Swimming & Diving Jr. Ringoes, N.J.
Jenna Harper Women's Swimming & Diving Jr. Easton, Pa.
Julia Kitchen *& Women's Swimming & Diving Sr. Doylestown, Pa.
Kat Ruzzi Women's Swimming & Diving So. Stony Point, N.Y.
Laura Iobst * Women's Swimming & Diving Jr. Maywood, N.J.
Lucy Fulton *& Women's Swimming & Diving Sr. Wayne, Pa.
Mackenzie Morret Women's Swimming & Diving So. Boiling Springs, Pa.
Margaret Reynolds *& Women's Swimming & Diving Sr. Centerport, N.Y.
Rebecca Berg Women's Swimming & Diving So. Cherry Hill, N.J.
Rebecca Bronfeld * Women's Swimming & Diving Sr. River Vale, N.J.
Riva Kelly * Women's Swimming & Diving Jr. Bogata, N.J.
Susan Neggia *& Women's Swimming & Diving Sr. Fair Lawn, N.J.
Susannah Ilseman *& Women's Swimming & Diving Sr. Naperville, Ill.
       

 

Susquehanna
Name Sport Class Hometown
Bryce Butler Men's Basketball So. Abingdon, Md.
John Kozinski Men's Basketball So. West Chester, Pa.
John Long * Men's Basketball Jr. Addisleigh Park, N.Y.
Jordan Harnum * Men's Basketball Jr. Denver, Colo.
Seth Callahan *& Men's Basketball Sr. Hanover Township, Pa.
Tyler Hoagland *& Men's Basketball Sr. Mechanicsburg, Pa.
Zachary Knecht * Men's Basketball Jr. Parkland, Fla.
Alejandro Gillespie Men's Indoor Track & Field So. Morristown, N.J.
Andrew DeBastiani Men's Indoor Track & Field Jr. Camp Hill, Pa.
Christopher Petraskie * Men's Indoor Track & Field Jr. Shamokin, Pa.
Donovan Gayles * Men's Indoor Track & Field Jr. Mount Olive, N.J.
Jake Menchey Men's Indoor Track & Field So. York, Pa.
Paul Chung Men's Indoor Track & Field Sr. Dresher, Pa.
Rakee Cromwell *& Men's Indoor Track & Field Sr. Philadephia, Pa.
Robert Masters * Men's Indoor Track & Field Sr. Lockhart, Texas
Robert Sattler Men's Indoor Track & Field So. Doylestown, Pa.
Bryan Colby * Men's Swimming & Diving Sr. Schenectady, N.Y.
David Grove Men's Swimming & Diving Jr. North Wales, Pa.
Michael Smerlick Men's Swimming & Diving So. Pottsville, Pa.
Owen Kelly Men's Swimming & Diving So. Ithaca, N.Y.
Owen Madden Men's Swimming & Diving Jr. New Rochelle, N.Y.
Ryan Prater *& Men's Swimming & Diving Sr. North Wales, Pa.
Shane Sullivan * Men's Swimming & Diving Sr. Lafayette Hill, Pa.
Alanna Connolly Women's Basketball So. Whitehouse Station, N.J.
Erin McQuillen Women's Basketball So. Cresskill, N.J.
Haley Timko *& Women's Basketball Sr. Georgetown, Del.
Madison Welliver Women's Basketball So. Turbotville, Pa.
Nevin Hoenninger Women's Basketball So. Lancaster, Pa.
Rachel Sweger * Women's Basketball Jr. Elizabethtown, Pa.
Emily Eck Women's Indoor Track & Field Jr. Catawissa, Pa.
Erin Reese * Women's Indoor Track & Field Jr. Lock Haven, Pa.
Grace Winakor Women's Indoor Track & Field So. Portland, Conn.
Jillian Michales Women's Indoor Track & Field So. Montvale, N.J.
Katherine Mayer * Women's Indoor Track & Field Jr. Vienna, Va.
Kirsten Hatton *& Women's Indoor Track & Field Sr. North Wales, Pa.
Rachel Seiler Women's Indoor Track & Field So. Byram Township, N.J.
Ryleigh Edmonds Women's Indoor Track & Field So. Elizabethtown, Pa.
Samantha Reed * Women's Indoor Track & Field Jr. Lewisburg, Pa.
Sara Arbogast Women's Indoor Track & Field So. Selinsgrove, Pa.
Sarah Rinaldi *& Women's Indoor Track & Field Sr. Scarborough, Maine
Sydney Portale Women's Indoor Track & Field So. Glen Mills, Pa.
Tessa Rendina Women's Indoor Track & Field So. Gambrills, Md.
Alexandra Ferris Women's Swimming & Diving So. Newtown, Conn.
Brooke Boes Women's Swimming & Diving So. Westwood, N.J.
Caitlin Kelly * Women's Swimming & Diving Jr. West Chester, Pa.
Caroline Salerno Women's Swimming & Diving Sr. Upper Saddle River, N.J.
Catherine Welch Women's Swimming & Diving Jr. Downingtown, Pa.
Devon Niness *& Women's Swimming & Diving Sr. Spring City, Pa.
Erin Wetmore * Women's Swimming & Diving Jr. Bethlehem, Pa.
Hannah Finton * Women's Swimming & Diving Jr. State College, Pa.
Krista White * Women's Swimming & Diving Sr. Johnson, N.Y.
Larissa MacDougall Women's Swimming & Diving So. Dillsburg, Pa.
Maggie Palaski *& Women's Swimming & Diving Sr. Stroudsburg, Pa.
Megan Duck *& Women's Swimming & Diving Sr. Madisonburg, Pa.
Megan Shaffer Women's Swimming & Diving Jr. Berwick, Pa.
Morgan O'Hara * Women's Swimming & Diving Jr. Sugarloaf, Pa.
Rachel Morehouse Women's Swimming & Diving So. Shippensburg, Pa.



*2018 Winter Academic Honor Roll
& 2017 Winter Academic Honor Roll