Fri Aug 30
Moravian
at Lehigh Invite
Fri Aug 30
Elizabethtown/Susquehanna
at Light Up the Night Invite
Fri Aug 30
Drew
at Ramapo Season Opener
Fri Aug 30
Juniata
at St. Francis Opener
Fri Aug 30
12:00 PM
Moravian
at Penn St.-Harrisburg
Fri Aug 30
2:00 PM
Wilkes
at Susquehanna
Connie Harnum Classic
Fri Aug 30
3:30 PM
Centenary (N.J.)
at Drew
Fri Aug 30
4:00 PM
DeSales
at Moravian
Fri Aug 30
4:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Goucher
Fri Aug 30
4:00 PM
Muhlenberg
at Scranton
Fri Aug 30
4:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Moravian
Fri Aug 30
4:00 PM
Susquehanna
at Lycoming
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule

Landmark Announces Spring Honor Roll

Landmark Announces Spring Honor Roll

TOWSON, Md. – The Landmark announced its 2018-19 Spring Academic Honor Roll selections today, with 600 student-athletes receiving recognition. The Honor Roll recognizes all spring student athletes who have reached sophomore standing with a cumulative GPA of 3.20 or higher.

Of the 600 student-athletes recognized this spring, 314 are repeat honorees having been awarded in a previous year. A remarkable 96 seniors have been named to the Honor Roll all three years they have been eligible. Over 30 honorees were named to their respective all-conference teams this spring while 11 were announced as Athletes of the Year.

The Honor Roll marks the first academic accolades awarded by the conference this spring. The Landmark will announce the Senior Scholar athletes later this month.

Catholic
Name Sport Class Hometown
Collin Brown Baseball Sr. Haymarket, Va.
Keith Campbell Baseball So. Sandwich, Mass.
Billy Duke Baseball So. Medford Lakes, N.Y.
David Gately *^ Baseball Sr. Baltimore, Md.
Jeff Guile * Baseball Jr. Lebanon, N.J.
Christian Jones * Baseball Jr. Alamo, Calif.
Jon Mierzwa *^ Baseball Sr. Laurel, Md.
Eric Moore * Baseball Jr. Houston, Tex.
Will Pyne Baseball Jr. Crofton, Md.
Jack Ropelewski * Baseball Jr. Gaithersburg, Md.
Connor Sullivan * Baseball Jr. Plainview, N.Y.
Ryan Tracy *^ Baseball Sr. Rumford, R.I.
Cavan Hagerty Men's Golf Jr. Bangor, Maine
Matthew Laurendeau Men's Golf So. Arlington, Mass.
Anthony Ricci Men's Golf Jr. Cedar Run, N.J.
Tess Murphy Women's Golf So. Rockville Centre, N.Y.
Claire O'Brien Women's Golf So. Kenilworth, N.J.
Kelly Wright Women's Golf Sr. Elkridge, Md.
Patrick Kamm *^ Men's Lacrosse Sr. East Greenwich, R.I.
Corey Katzmann *^ Men's Lacrosse Sr. Romansville, Pa.
Brendan Leniw * Men's Lacrosse Jr. Mahwah, N.J.
Evan Markley Men's Lacrosse So. Riva, Md.
Kyle McLaughlin *^ Men's Lacrosse Sr. Kinnelon, N.J.
Alex Mulyk * Men's Lacrosse Jr. Ringwood, N.J.
Andrew Patterson *^ Men's Lacrosse Sr. West Chester, Pa.
Luke Scaduto *^ Men's Lacrosse Sr. Rockville Centre, N.Y.
Donny Siok Men's Lacrosse So. Haddonfield, N.J.
Griffin Smith Men's Lacrosse Jr. Mechanicsburg. Pa.
Mark Tocchio * Men's Lacrosse Jr. Hingham, Mass.
Bridget Beck Women's Lacrosse So. Collegeville, Pa.
Kate Behlen Women's Lacrosse So. Towson, Md.
Michelle Brencher Women's Lacrosse So. Lumberton, N.J.
Emily Bynoe Women's Lacrosse So. Shrewsbury, N.J.
Julia Clementi Women's Lacrosse Jr. Harborfields, N.J.
Ally Criscuolo * Women's Lacrosse Jr. Southampton, N.J.
Nicole DiFabio * Women's Lacrosse Jr. Pleasantville, N.Y.
Erin Dugan *^ Women's Lacrosse Sr. Medford, N.J.
Wendy El Women's Lacrosse Jr. Woodbridge, Va.
Megan Ellis Women's Lacrosse Sr. Ashburn, Va.
Molly Grady Women's Lacrosse So. Springfield, Pa.
Sydney Hartman Women's Lacrosse So. Eldersburg, Md.
Molly Kelly *^ Women's Lacrosse Sr. East Providence, R.I.
Jess Lyons *^ Women's Lacrosse Sr. Havertown, Pa.
Anna Maupin Women's Lacrosse So. Stafford, Va.
Kayla Purdy * Women's Lacrosse Sr. East Setauket, N.Y.
Holly Regan * Women's Lacrosse Jr. Stony Brook, N.Y.
Casey Ryan Women's Lacrosse Jr. Darien, Conn.
Katie Sherry * Women's Lacrosse Sr. Swarthmore, Pa.
Kacie Badolato Softball Jr. Merrick, N.Y.
Makayla Czan Softball So. Hyattsville, Md.
Giselle Diaz Softball So. Darien, Ill.
Taylor Forgen Softball So. Woodbine, Md.
Shannon Harrington * Softball Jr. Plantation, Fla.
Allie Lajeunesse Softball So. Latham, N.Y.
Juliet Lodes Softball So. White Plains, N.Y.
McKenzie Plante Softball So. Gloucester, Mass.
Sabrina Scott * Softball Jr. Medford, N.J.
Claire Sturek * Softball Jr. Springfield, Va.
Andrew Beiner Men's Tennis Jr. Dumfries, Va.
Joe Colucci * Men's Tennis Jr. White Plains, N.Y.
Ben Higgins * Men's Tennis Jr. Lewisburg, Pa.
RJ Linz Men's Tennis So. Baltimore, Md.
Eric Macarski Men's Tennis So. Olyphant, Pa.
Dom Mazzeo Men's Tennis So. Cumberland, Md.
Christian Papalambros Men's Tennis So. Blauvelt, N.Y.
Matt Pham Men's Tennis Sr. Alexandria, Va.
Ted Tiu *^ Men's Tennis Sr. Metuchen, N.J.
Jason Tran Men's Tennis So. Centreville, Va.
Kyle Weber * Men's Tennis Jr. Saddle River, N.J.
Elizabeth Ast ^ Women's Tennis Sr. Grennwich, Conn.
Christina Cochrane Women's Tennis So. Coopersburg, Pa.
Erin Cole * Women's Tennis Sr. Clarksville, Md.
Bridget Kilkelly Women's Tennis So. Hanover, Pa.
Kevin Budd *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Florham Park, N.J.
Will Chester Men's Outdoor Track & Field Jr. Warwich, N.J.
Max Dreitlein Men's Outdoor Track & Field So. Madison, N.J.
Michael Dreitlein Men's Outdoor Track & Field So. Madison, N.J.
Joseph Galassi Men's Outdoor Track & Field So. Allentown, Pa. 
Kyle Kreuscher Men's Outdoor Track & Field So. Great River, N.Y.
Joey LaPoine * Men's Outdoor Track & Field Jr. Ellicott City, Md.
Joseph McAlonan * Men's Outdoor Track & Field Jr. Alloway, N.J.
Cosmo Pirozzi * Men's Outdoor Track & Field Jr. Elmer, N.J.
Ryan Schodowski Men's Outdoor Track & Field So. Bethlehem, Pa.
Madeline Baker Women's Outdoor Track & Field So. Raleigh, N.C.
Carly Baluarte * Women's Outdoor Track & Field Sr. Ambler, Pa.
Grace Boras * Women's Outdoor Track & Field Jr. Ashburn, Va.
Victoria Carlini Women's Outdoor Track & Field So. Malvern, Pa.
Alex Filiault * Women's Outdoor Track & Field Jr. Summit, N.J.
Andrea Galeano *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Stratford, Conn.
Marykate Higley * Women's Outdoor Track & Field Jr. Wilmington, Del.
Rebecca Johnson Women's Outdoor Track & Field Sr. Leonardtown, Md.
Kiera Lyons *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Harwood, Md.
Tanya Rivera-Diaz ^ Women's Outdoor Track & Field Sr. San Juan, P.R.
Emily Snyder * Women's Outdoor Track & Field Jr. Ashburn, Va.
Madeleine Strokis * Women's Outdoor Track & Field Jr. Damascus Md.
Emily Tighe * Women's Outdoor Track & Field Jr. Sparta, N.J.
Gabrielle Tomasura * Women's Outdoor Track & Field Jr. Bear Creek, Pa.
Natalie Troy Women's Outdoor Track & Field So. Centerport, N.Y.
     
       
       
Drew
Name Sport Class Hometown
Brandon Bottari * Baseball Jr. Shoreham, N.Y.
Tom Burr Baseball So. Alexandria, Va.
Harry Cohen *^ Baseball Sr. Fort Lee, N.J.
Eric DiPietro *^ Baseball Sr. Devon, Pa.
Max Felsenstein * Baseball Jr. Glen Rock, N.J.
Joe Grossane *^ Baseball Sr. Merrick, N.Y.
Tim Jinks Baseball So. Brick, N.J.
Matthew Lange * Baseball Jr. Glen Rock, N.J.
Brent Lincoln * Baseball Jr. Flemington, N.J.
Zach Lipshitz *^ Baseball Sr. Scotch Plains, N.J.
Zach Luke * Baseball Sr. Nazareth, Pa.
Brian Pascale Baseball Sr. Basking Ridge, N.J.
Mike Pettigrew *^ Baseball Sr. Kearny, N.J.
Brandon Radd * Baseball Jr. Edison, N.J.
Anthony Tagliaferro * Baseball Jr. Monroe Township, N.J.
Anthony Castronova * Men's Golf Jr. Nutley, N.J.
Sotirios Doolen * Men's Golf Sr. Essex Fells, N.J.
Angelo Angione Men's Lacrosse So. Hoboken, N.J.
Thomas Ensmenger * Men's Lacrosse Sr. Old Bethpage, N.Y.
Thomas Garner Men's Lacrosse Sr. Farmingdale, N.Y.
Kevin Goettlich * Men's Lacrosse Jr. Florham Park, N.J.
Kyle MacDonnell * Men's Lacrosse Jr. Niantic, Conn.
Mike McGeeney Men's Lacrosse So. Annapolis, Md.
Nicholas Polacek * Men's Lacrosse Jr. Blairstown, N.J.
Nate Sanders * Men's Lacrosse Jr. Annapolis, Md.
Sam Smiley Men's Lacrosse So. Auburn, N.H.
Lloyd Goldstein * Men's Tennis Jr. New Providence, N.J.
Chris Morville Men's Tennis Sr. Branchville, N.J.
Karel Raska Men's Tennis Jr. Morristown, N.J.
Vineet Vemulapally *^ Men's Tennis Sr. Boca Raton, Fla.
Katie Jefferson Women's Golf Jr. Kamuelo, Hawaii
Kristine Masseria Women's Golf So. Staten Island, N.Y.
Ryann Callaghan Women's Lacrosse Sr. Fountain Valley, Calif.
Madyson Griswold Women's Lacrosse Jr. Byram, N.J.
Shaylyn MacKinnon *^ Women's Lacrosse Sr. Colchester, Conn.
Damaris Zola Women's Lacrosse So. Oakland, N.J.
Stephanie Burns Softball So. Bellmore, N.Y.
Megan Hulmes Softball So. Hawthorne, N.J.
Christina Christodoulou Women's Tennis Jr. Branchburg, N.J.
Maria Navas Espinal * Women's Tennis Jr. Valle, Colombia
Cristina Riccio * Women's Tennis Jr. New Providence, N.J.
Sami Strathern * Women's Tennis Jr. Great Meadows, N.J.
 
       
     
Elizabethtown
Name Sport Class Hometown
Mason Abate * Baseball Jr. Malvern, Pa.
Tom Armstrong Baseball So. Stanhope, N.J.
Nick Bein * Baseball Sr. Abington, Pa.
Anthony Cameron * Baseball Sr. Lansdale, Pa.
Andrew Coleman * Baseball Sr. West Chester, Pa.
Tyler Dunbar Baseball So. Drexel Hill, Pa.
Dylan Everly Baseball So. Media, Pa.
Andrew Fisher Baseball So. Pottstown, Pa.
Ethan Henry Baseball So. Middletown, Del.
Kelly Holdren Baseball So. Millville, Pa.
Reece Jones Baseball So. Bangor, Pa.
Anthony Knight *^ Baseball Sr. Lancaster, Pa.
Derek Manning * Baseball Jr. East Petersburg, Pa.
Riley McGinley * Baseball Jr. Spring City, Pa.
Michael Rajnik Baseball So. Mount Airy, Md.
Joseph Sarich Baseball So. Columbia, Md. 
Arley Shepherd Baseball So. Lusby, Md.
Collin Slenker Baseball So. York, Pa.
Joey Sopchick Baseball Jr. Ellicott City, Md.
Ben Thorpe * Baseball Jr. Springfield, Pa.
Jared Witner * Baseball Sr. Mountain Top, Pa.
Tyler Goldberg * Men's Golf Sr. Dresher, Pa.
Garrett Leib * Men's Golf Jr. Spring Grove, Pa.
Ned Cassilly Men's Lacrosse So. Havre de Grace, Md.
Andy Clark * Men's Lacrosse Sr. Surf City, N.J.
Ben Hiltebeitel *^ Men's Lacrosse Sr. Pottstown, Pa.
Alex Klipple *^ Men's Lacrosse Sr. Purcellville, Va.
Evan Klipple *^ Men's Lacrosse Sr. Purcellville, Va.
Zac Knapp Men's Lacrosse Sr. West Grove, Pa.
Alec Leslie Men's Lacrosse So. Easton, Pa.
Tom Mahoney * Men's Lacrosse Jr. Hillsborough, N.J.
Jack Myers * Men's Lacrosse Sr. Ambler, Pa.
Mike Scrafano Men's Lacrosse Jr. Easton, Pa.
Andrew Watts *^ Men's Lacrosse Sr. Newtown, Pa.
Tristan Boheim * Men's Tennis Jr. Tannersville, Pa.
Alec Schneider * Men's Tennis Jr. Spring City, Pa.
Tyler Spinello * Men's Tennis Jr. Lewisburg, Pa.
Derek Bosworth * Men's Outdoor Track & Field Jr. Annville, Pa.
Liam Coverdale * Men's Outdoor Track & Field Jr. Cherry Hill, N.J.
Colin Elliott Men's Outdoor Track & Field So. Easton, Md.
Samuel Gerstenbacher * Men's Outdoor Track & Field Jr. Pittsgrove, N.J.
Donato Grimaldi Men's Outdoor Track & Field So. Philadelphia, Pa.
Darren Labenberg *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Emmaus, Pa.
Ean Mann Men's Outdoor Track & Field So. Hancock, Md.
Christopher Myers * Men's Outdoor Track & Field Jr. Lancaster, Pa.
Robert Pavlik * Men's Outdoor Track & Field Jr. Manheim, Pa.
Andrew Pizzirusso Men's Outdoor Track & Field So. Wallingford, Pa.
Will Schoener Men's Outdoor Track & Field So. Reading, Pa.
Dan Smith Men's Outdoor Track & Field Sr. Conshohocken, Pa.
Matt Strubinger Men's Outdoor Track & Field So. Lehighton, Pa.
Malcolm Sykes * Men's Outdoor Track & Field Jr. Parkville, Md.
James Teal * Men's Outdoor Track & Field Jr. Media, Pa.
Nick Winch * Men's Outdoor Track & Field Sr. Walkersville, Md.
Timmy Witmer Men's Outdoor Track & Field So. Hagerstown, Md.
Joseph Wunderlich Men's Outdoor Track & Field Jr. Manheim, Pa.
Amelia Baker Women's Golf Sr. Sharpsburg, Md.
Abby Beyer * Women's Golf Sr. Collegeville, Pa.
Abigail Evans Women's Golf Jr. Hampstead, Md.
Helen Rodefeld * Women's Golf Jr. Mount Laurel, N.J.
Madelyn Baker *^ Women's Lacrosse Sr. Chestertown, Md.
Olivia Beachley * Women's Lacrosse Jr. Bel Air, Md.
Jennifer Beihoff * Women's Lacrosse Jr. Garden City, N.Y.
Mirthe Berends * Women's Lacrosse Jr. Wilmington, Del.
Emily Garvin Women's Lacrosse So. Bel Air, Md.
Madison George Women's Lacrosse So. York, Pa.
Claudia Jones * Women's Lacrosse Jr. Hatfield, Pa.
Abby Kopytko *^ Women's Lacrosse Sr. Newtown, Pa.
Lexie Sharp Women's Lacrosse So. Woodbine, N.J.
Abby Spessard * Women's Lacrosse Jr. Frederick, Md.
Amber Venit Women's Lacrosse So. Woodlyn, Pa.
Kate Ziegler Women's Lacrosse So. Line Lexington, Pa.
Lindsey Fasolo Softball So. Altoona, Pa.
Madeline Hamilton Softball So. Nottingham, Pa.
Taylor Herman Softball Jr. Slatington, Pa.
Sarah Personette Softball So. Schuylkill Haven, Pa.
Emma Varrato *^ Softball Sr. Allentown, Pa.
Alyssa Wilkinson * Softball Jr. Quakertown, Pa.
Kaitlyn Witmer Softball So. Marietta, Pa.
Amber Burd *^ Women's Tennis Sr. Lewisberry, Pa.
Meghan Chemidlin *^ Women's Tennis Sr. Stewartsville, N.J.
Sarah Donner * Women's Tennis Jr. York, Pa.
Ava Framm Women's Tennis So. Owings Mills, Md.
Laura Gribble *^ Women's Tennis Sr. Ronks, Pa.
Lenea Riehl * Women's Tennis Jr. Gap, Pa.
Emma Ager Women's Outdoor Track & Field So. Springfield, Va.
Karly Deam *^ Women's Outdoor Track & Field Gr. Moorestown, N.J.
Ashleigh Denault * Women's Outdoor Track & Field Jr. Simsbury, Conn.
Erin Doherty * Women's Outdoor Track & Field Jr. Belford, N.J.
Kaitlin Donahue Women's Outdoor Track & Field So. Sewell, N.J.
Abby Drumheller *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Danville, Pa.
Megan Elmer Women's Outdoor Track & Field Sr. Philadelphia, Pa.
Sarah Fake Women's Outdoor Track & Field So. Enola, Pa.
Gina Feeney *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Wappingers Falls, N.Y.
Leah Gamber * Women's Outdoor Track & Field Sr. Hummelstown, Pa.
Courtney Gelb * Women's Outdoor Track & Field Jr. Schnecksville, Pa.
Christina Ippolito Women's Outdoor Track & Field So. Oradell, N.J.
Paiton Kelly * Women's Outdoor Track & Field Jr. Elkton, Md.
Emily Nelson *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Mechanicsburg, Pa.
Jordan Sobolesky * Women's Outdoor Track & Field Jr. New Castle, Del.
     
       
       
Goucher
Name Class Sport   Hometown
Kianna Haskin *   Sr. Women's Golf   Waitsfield, Vt.
Emily Pochet    So. Women's Golf   Royersford, Pa.
Emilia Starchvick    So. Women's Golf   Jacksonville, Ore.
Stephen Carpenter   So. Men's Lacrosse   Cornwall, N.Y. 
Mason Gorman  *^ Sr. Men's Lacrosse   Boise, Idaho
Samuel Gravel  So. Men's Lacrosse   Rockville, Md. 
Grant LaSorda * Sr. Men's Lacrosse   Collegeville, Pa. 
Brady O'Neill So. Men's Lacrosse   Elkton, Md. 
Matt Woodson * Jr. Men's Lacrosse   Timonium, Md. 
Vida Fye So. Women's Lacrosse     Takoma Park, Md.
Madison Hernandez *^ Sr. Women's Lacrosse     Pickerington, Ohio 
Katarina Molchen * Jr. Women's Lacrosse     Morgantown, Pa. 
Jordan Tice *^ Sr. Women's Lacrosse     Batavia, Ill.
Gabrielle Umstead * Jr. Women's Lacrosse     Chadds Ford, Pa.  
Catherine Yost Jr. Women's Lacrosse     Brattleboro, Vt.
Elliot Diehl *^   Sr. Men's Tennis   York, Pa.
Michael Herman *   Jr. Men's Tennis    Prague, Czech Republic 
Tetsuya Ota    So. Men's Tennis    Wesley Chapel, Fla. 
Meera Balasubramanian *^  Sr. Women's Tennis   Bel Air, Md. 
Alissa Gorson-Marrow *   Jr. Women's Tennis     Broomall, Pa.
Morgan Hartman     So. Women's Tennis     Woodstock, Vt.
Sara Healy     So. Women's Tennis     Waterford, Va.
Kyoko Kinoshita    Jr. Women's Tennis     Tokyo, Japan
Katelyn Marzerka *   Jr. Women's Tennis     Wolfeboro, N.H.
Mandile Mpofu *   Jr. Women's Tennis     Harare, Zimbabwe 
Ali Tomasevich *^    Sr. Women's Tennis     Harleysville, Pa.
Darby Bauer *   Jr. Men's Outdoor Track & Field   Perkiomenville, Pa.
Max Levy    So. Men's Outdoor Track & Field     Owings Mills, Md. 
Hannah Brogan    Sr. Women's Outdoor Track & Field   Chatham, N.J.
Eva Bulson-Lewis    So. Women's Outdoor Track & Field    Minneapolis, Minn. 
Taylor Gunter    Jr. Women's Outdoor Track & Field   Laurel, Md.
         
Juniata
Name Sport Class Hometown
Devyn Carper Baseball Sr. Altoona, Pa. 
Drew Harshbarger * Baseball Jr. Mount Union, Pa. 
Isaac Maclay Baseball So. Belleville, Pa. 
Jon Janocko Baseball Sr. Clearfield, Pa. 
Mark Cyterski Baseball Jr. Pittsburgh, Pa. 
Matt Innella *^ Baseball Jr. Commack, N.Y. 
Nevin Wood Baseball So. Bellwood, Pa. 
Sam Craig Baseball So. Mullicahill, N.J. 
Tyler Seiffert * Baseball Jr. York, Pa. 
Clarke Stoltzfus * Men's Golf  Sr. Lancaster, Pa. 
Dan Ansel *^ Men's Tennis Sr. Lancaster, Pa. 
Rob Kauffman * Men's Tennis Jr. Broomall, Pa. 
Andy Meci *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Woodstock, N.Y. 
Daniel Fernandez* Men's Outdoor Track & Field Sr. New Oxford, Pa. 
Desmond O'Donovan Men's Outdoor Track & Field Jr. Philadelphia, Pa. 
Evan Ulrich * Men's Outdoor Track & Field Jr. Homer, N.Y. 
Marcus Magley Men's Outdoor Track & Field So. Ebensberg, Pa. 
Peter D'Amico * Men's Outdoor Track & Field Jr. Hummelstown, Pa. 
Vinnie Caroselli * Men's Outdoor Track & Field Jr. Upland, Pa. 
Abby Ebright  Softball Sr. Harrisburg, Pa. 
Alyssa Fasolo *^ Softball Sr. Altoona, Pa. 
Alyssa Shedlock * Softball Jr. State College, Pa. 
Anna Baran * Softball Jr. Tyrone, Pa.
Ashley Clark Softball So. Saxton, Pa. 
Erin Pfeffer Softball So. Camp Hill, Pa. 
Maggie Peck Softball So. Philipsburg, Pa. 
Molly Ulrich * Softball Jr. Homer, N.Y. 
Demma Franklin Women's Golf So. Lewistown, Pa. 
Emily Dowler Women's Golf Jr. Rochester, N.Y. 
Erin Brady Women's Golf Jr. Warwick, R.I.
Glenn Brumm * Women's Golf Sr. Tuscon, Ariz. 
Sarah Sotelo *^ Women's Golf Sr. Fairfax, Va. 
Arielle Danchenko Women's Lacrosse So. Palm City, Fla. 
Bethany Spencer Women's Lacrosse Gr. York, Pa. 
Grace Singer Women's Lacrosse So. Hellertown, Pa. 
Hillary Grove * Women's Lacrosse Sr. York, Pa. 
Isabella Medaris Women's Lacrosse So. Monroe, Conn. 
Kaeana Rebert Women's Lacrosse Sr. Hanover, Pa. 
Mina Wilt Women's Lacrosse Jr. Wells Tannery, Pa. 
Natalie Gibson * Women's Lacrosse Sr. Annapolis, Md. 
Emily Dowler Women's Tennis Jr. Rochester, N.Y. 
Grace Lewis Women's Tennis So. Northampton, Pa. 
Kelley Appow * Women's Tennis Jr. Freehold, N.J. 
Savannah Bailey *^ Women's Tennis Sr. Rockville, Md. 
Vienna Cordier Women's Tennis Sr. Medford, N.J. 
Abbie Echard Women's Outdoor Track & Field So. Harrisburg, Pa. 
Alli Goulden Women's Outdoor Track & Field Jr. Wharton, N.J. 
Azia Kalil * Women's Outdoor Track & Field Jr. Methuen, Mass. 
Grace Alexander Women's Outdoor Track & Field So. Mifflinburg, Pa. 
Julia Freimuth * Women's Outdoor Track & Field Jr. York, Pa. 
Kylie Orndorf *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Milheim, Pa. 
Meadow Walshaw-Wertz Women's Outdoor Track & Field So. Sunbury, Pa. 
Meaghen Stewart *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Greensburg, Pa. 
Rachel DesFosses Women's Outdoor Track & Field So. Verona Island, Maine
Sabrina Kelly Women's Outdoor Track & Field So. Gilbertsville, Pa 
Sarah Melgar Women's Outdoor Track & Field Sr. Portage, Mich. 
 
       
       
Marywood
Name Sport Class Hometown
Brianna Baker Women's Golf So. Montrose, Pa.
Tessa Briselden * Women's Golf Jr. North East, Pa.
Karly Kaminsky Women's Golf Jr. Worcester, Pa.
Juliet Lepri Women's Golf So. Warwick, N.Y.
Christiane Lowcher * Women's Golf Sr. Hamburg, N.J.
Rachel Sclafani * Women's Golf Sr. Wappinger Falls, N.Y.
 
     
Moravian
Name Sport Class Hometown
Billy Roethke Baseball Sr. Flemington, N.J.
Connor Morro * Baseball Jr. Bethlehem, Pa.
Ian Csencsits * Baseball Jr. Northampton, Pa.
Ian Luberti * Baseball Jr. Northampton, Pa.
Kevin Shields Baseball Sr. Royersford, Pa.
Kole Rodrigues * Baseball Jr. Palmerton, Pa.
Mike Mittl *^ Baseball Sr. Bethlehem, Pa.
Rodney Berger Baseball So. Catasauqua, Pa.
Joe Rochelle * Men's Golf Sr. Quakertown, Pa.
Kody Kolnik Men's Golf So. Bowmanstown, Pa.
Kody Long * Men's Golf Sr. Bethlehem, Pa.
Anthony Pontone * Men's Lacrosse Sr. Wayne, N.J.
Austin Adams *^ Men's Lacrosse Sr. Flemington, N.J.
John Kerrison * Men's Lacrosse Sr. Stockholm, N.J.
Will Dadouris Men's Lacrosse So. Annandale, N.J.
Aaron Hofmann *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Slatington, Pa.
Alex Tursi * Men's Outdoor Track & Field Jr. Sewell, N.J.
Derek Scott Men's Outdoor Track & Field So. Jim Thorpe, Pa.
Devon Fogel Men's Outdoor Track & Field Jr. Whitehall, Pa.
Gavin Kemery * Men's Outdoor Track & Field Jr. Slatington, Pa.
Greg Jaindl * Men's Outdoor Track & Field Jr. Macungie, Pa.
John Spirk *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Bethlehem, Pa.
Jon Anthony *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Palmerton, Pa.
Peter Gingrich Men's Outdoor Track & Field So. Elizabethtown, Pa.
Ryan Harper * Men's Outdoor Track & Field Jr. Audubon, N.J.
Tyler Bergsma *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Lake Ariel, Pa.
Woodrow Battle *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Stroudsburg, Pa.
Austin Grace *^ Men's Tennis Sr. Orefield, Pa.
Isaac Schefer * Men's Tennis Sr. Bushkill, Pa.
Luke Peterson Men's Tennis Sr. Hope, N.J.
Mason Hudnall Men's Tennis So. Pen Argyl, Pa.
Peter Demyan Men's Tennis Sr. Bethlehem, Pa.
Ashley Gindle * Softball Sr. Aston, Pa.
Brooke Wehr Softball So. Orefield, Pa.
Emily Stanilious * Softball Jr. Easton, Pa.
Julia DeMarco * Softball Sr. Scranton, Pa.
Kaela Kane Softball Sr. Drexel Hill, Pa.
Lauren Goetz Softball Jr. Hawley, Pa.
Madison Shaneberger *^ Softball Sr. Saylorsburg, Pa.
Meghan Bauer Softball So. Perkasie, Pa.
Samantha O'Keefe Softball Jr. Broomall, Pa.
Shannon Brogan Softball So. Clark, N.J.
Allie Brembt * Women's Lacrosse Jr. Whitehouse Station, N.J.
Allie Fisher * Women's Lacrosse Jr. Doylestown, Pa.
Courtney Heist Women's Lacrosse So. Egg Harbor City, N.J.
Dalia Aguilar *^ Women's Lacrosse Sr. Easton, Pa.
Danielle Sullivan Women's Lacrosse So. Robbinsville, N.J.
Gabriella Brandon Women's Lacrosse So. Bethlehem, Pa.
Jacqueline LaCava * Women's Lacrosse Sr. Perkiomenville, Pa.
Jessica Pisano * Women's Lacrosse Sr. Port Jefferson, N.Y.
Jillian Picciuto *^ Women's Lacrosse Sr. Long Valley, N.J.
Kelley Gavin *^ Women's Lacrosse Sr. Shavertown, Pa.
Kyleigh Miller Women's Lacrosse Sr. Rockaway, N.J.
Liz Bill * Women's Lacrosse Jr. Frenchtown, N.J.
Maecy Chlebowski Women's Lacrosse So. Matamoras, Pa.
Melissa Webber *^ Women's Lacrosse Sr. Oak Ridge, N.J.
Alison Nicolosi Women's Outdoor Track & Field So. Easton, Pa.
Alyssa Limbaugh *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Centre Hall, Pa.
Camaryn Wheeler Women's Outdoor Track & Field So. Kunkletown, Pa.
Carly Danoski * Women's Outdoor Track & Field Jr. Clarks Summit, Pa.
Cat Cole Women's Outdoor Track & Field So. Little Falls, N.J.
Emily Renner Women's Outdoor Track & Field So. Orefield, Pa.
Grace Gilbert Women's Outdoor Track & Field So. Palmyra, Pa.
Hailey Yoder * Women's Outdoor Track & Field Jr. Reading, Pa.
Jenevieve Eberly Women's Outdoor Track & Field So. Quarryville, Pa.
Jordan Luciano * Women's Outdoor Track & Field Sr. Easton, Pa.
Katie Mayer * Women's Outdoor Track & Field Jr. Mount Arlington, N.J.
Marlee Hornbaker * Women's Outdoor Track & Field Jr. Belvidere, N.J.
Molly Talarico Women's Outdoor Track & Field So. Fleetwood, Pa.
Morgan Weaver Women's Outdoor Track & Field So. Bethlehem, Pa.
Natalie Novotni Women's Outdoor Track & Field So. Aston, Pa.
Nora Grimm Women's Outdoor Track & Field So. Haddon Township, N.J
Rachel Mikols * Women's Outdoor Track & Field Jr. Germansville, Pa.
Shayne McNally * Women's Outdoor Track & Field Jr. Wall, N.J.
Vanessa Blose Women's Outdoor Track & Field Jr. Germansville, Pa.
Brooke Adams Women's Tennis So. Bethlehem, Pa.
Destiny George Women's Tennis So. Easton, Pa.
Emma Angle Women's Tennis So. Cherryville, Pa.
Kate Rennar * Women's Tennis Sr. Brick, N.J.
Kristen Cassidy Women's Tennis So. Wantagh, N.Y.
Lauren Steinert Women's Tennis Jr. Mt. Bethel, Pa.
       
 
     
       
Scranton
Name Sport Class Hometown
Alex DeRosa Baseball So. Hillsdale, N.J.
Bobby Hegarty * Baseball Jr. Wantagh, N.Y.
Brandon Peters * Baseball Jr. Peckville, Pa.
Bryan Carmon *^ Baseball Sr. Flemington, N.J.
Connor Harding Baseball So. Vestal, N.Y.
Jarrod Herman Baseball So. Bethlehem, Pa.
Kevin Haag * Baseball Jr. Ossining, N.Y.
Kyle Bravin Baseball Jr. Washington Township, N.J.
Matt Morrow Baseball So. Bethlehem, Pa.
Matthew Pinto Baseball So. Massapequa Park, N.Y.
Pat Rohr *^ Baseball Sr. Audubon, Pa.
Tim Gailor * Baseball Jr. Lancaster, Pa.
Travis Adams * Baseball Jr. Clark, N.J.
Andrew Milisits * Men's Golf Sr. Northhampton, Pa.
Brett Lubba * Men's Golf Sr. Pompton Plains, N.J.
Calvin Ralph * Men's Golf Jr. Hillsdale, N.J.
Christopher Mullen Men's Golf So. Merrick, N.Y.
Colin Sommers Men's Golf So. Manlius, N.Y.
Devin Adams Men's Golf So. Whitehouse Station, N.J.
Erik Ridley * Men's Golf Sr. Allentown, Pa.
Griffin Lubba * Men's Golf Sr. Pompton Plains, N.J.
Jake Brown Men's Golf So. Scranton, Pa.
Kyle Hayes * Men's Golf Sr. East Norwich, N.Y.
Michael McCarthy Men's Golf Sr. Norristown, Pa.
Patrick Budicini * Men's Golf Jr. Ridgefield, Conn.
Thomas McAuliffe Men's Golf So. Reisterstown, Md.
Travis Lubba * Men's Golf Sr. Pompton Plains, N.J.
Evan Gacos Men's Lacrosse So. Sea Girt, N.J.
Gordon Paul * Men's Lacrosse Jr. Ocean, N.J.
Joe Hill * Men's Lacrosse Jr. South Hempstead, N.Y.
Joseph Brancato Men's Lacrosse Jr. Cortlandt Manor, N.Y.
Justin Jordan Men's Lacrosse Jr. Farmingville, N.Y.
Kasey Carroll *^ Men's Lacrosse Sr. Malvern, Pa.
Matt Grilli Men's Lacrosse Sr. Chatham, N.J.
Michael Elefonte * Men's Lacrosse Jr. West Milford, N.J.
Michael Grant Men's Lacrosse So. Malverne, N.Y.
Michael Pelegrino *^ Men's Lacrosse Sr. Basking Ridge, N.J.
Mike Modesti * Men's Lacrosse Jr. Fairport, N.Y.
Shayne Fallon Men's Lacrosse So. West Deptford, N.J.
Tim Dolan *^ Men's Lacrosse Sr. Garden City, N.Y.
Andrew Charway * Men's Outdoor Track & Field Sr. Newark, N.J.
Eric Bartlett * Men's Outdoor Track & Field Jr. Sayville, N.Y.
Mark Merli * Men's Outdoor Track & Field Sr. Peckville, Pa.
Matt Kinback  Men's Outdoor Track & Field So. Factoryville, Pa.
Pat Nancoz Men's Outdoor Track & Field So. Caldwell, N.J.
Zachary Gutekunst  Men's Outdoor Track & Field Jr. Ambler, Pa.
Zachary Mead Men's Outdoor Track & Field So. Montrose, Pa.
Brian Harkins *^ Men's Tennis Sr. New Fairfield, Conn.
Charles Swope *^ Men's Tennis Sr. Malvern, Pa.
Tarquin McGurrin Men's Tennis So. Clarks Summit, Pa.
Allie Hotchkiss Softball So. Baldwinsville, N.Y.
Anna Price * Softball Jr. Bordentown, N.J.
Brianna Lehr Softball So. Byram Township, N.J.
Cyan Scarduzio *^ Softball Sr. Ossining, N.Y.
Jennifer Sweeney Softball So. Wind Gap, Pa.
Mackenzie Duffy * Softball Jr. Bear Creek Township, Pa.
Maggie Donnelly Softball So. New Hyde Park, N.Y.
Meaghan Dowdell Softball So. Parlin, N.J.
Megan Zinn * Softball Sr. Bridgewater, N.J.
Molly Hampsey *^ Softball Sr. Tunkhannock, Pa.
Morgan Briggs Softball So. Nanticoke, Pa.
Brianna Stein * Women's Golf Jr. Basking Ridge, N.J.
Catherine Shin Women's Golf So. Lancaster, Pa.
Colleen Gentile * Women's Golf Sr. Gradyville, Pa.
Olivia Davida Women's Golf Sr. Stormville, N.Y.
Becca Russo * Women's Lacrosse Jr. South Windsor, Conn.
Bridget Doyle Women's Lacrosse So. Wayne, N.J.
Bridget Lalley Women's Lacrosse So. Basking Ridge, N.J.
Cait Kollar Women's Lacrosse Sr. Cinnaminson, N.J.
Christine Olert * Women's Lacrosse Sr. Katonah, N.Y.
Claire Eberle *^ Women's Lacrosse Sr. New Providence, N.J.
Colleen Gaffney Women's Lacrosse So. Highland Mills, N.Y.
Elena Donato Women's Lacrosse So. Langhorne, Pa.
Elena Gallo * Women's Lacrosse Sr. East Meadow, N.Y.
Erin Putnam * Women's Lacrosse Jr. Doylestown, Pa.
Gabby Lins *^ Women's Lacrosse Sr. Ocean, N.J.
Julia Cook * Women's Lacrosse Jr. Yorktown Heights, N.Y.
Kaitlyn Murphy *^ Women's Lacrosse Sr. Somers, N.Y.
Kate Calabro * Women's Lacrosse Jr. Seaford, N.Y.
Kiera Carmody Women's Lacrosse So. Bridgewater, N.J.
Raegen Dunn Women's Lacrosse So. Freehold, N.J.
Shannon Warburton * Women's Lacrosse Jr. Wantagh, N.Y.
Siobhan Warburton * Women's Lacrosse Jr. Wantagh, N.Y.
Abigail Corrigan Women's Outdoor Track & Field So. Carbondale, Pa.
Abigail Guziewicz Women's Outdoor Track & Field So. Peckville, Pa.
Alexa Cardella * Women's Outdoor Track & Field Jr. Staten Island, N.Y.
Amanda Kinback * Women's Outdoor Track & Field Jr. Factoryville, Pa.
Bevin Walker * Women's Outdoor Track & Field Jr. Wyckoff, N.J.
Brooke Devers Women's Outdoor Track & Field So. New Tripoli, Pa.
Caroline Banas * Women's Outdoor Track & Field Jr. Dallas, Pa.
Chrissy Noonan Women's Outdoor Track & Field Jr. North Baldwin, N.Y.
Emily Burns * Women's Outdoor Track & Field Jr. Middletown, N.J.
Gabriela Fitzpatrick Women's Outdoor Track & Field So. Bound Brook, N.J.
Hannah Tracy * Women's Outdoor Track & Field Jr. Ramsey, N.J.
Jasmin Russo * Women's Outdoor Track & Field Jr. Hamden, Conn.
Kerri Rafter Women's Outdoor Track & Field So. West Chester, Pa.
Nicole Parello  Women's Outdoor Track & Field So. Staten Island, N.Y.
Nora Boussatta * Women's Outdoor Track & Field Jr. Bloomfield, N.J.
Rachel Kerr Women's Outdoor Track & Field So. Archbald, Pa.
Elyse Smilnak *^ Women's Tennis Sr. Holidaysburg, Pa.
Emilia Jakubek *^ Women's Tennis Sr. Honesdale, Pa.
Emily Kelly * Women's Tennis Jr. West Chester, Pa.
Kristen Denniston Women's Tennis So. Hawley, Pa.
Marissa Campo Women's Tennis So. Green Lane, Pa.
Nastashia DeNunzio * Women's Tennis Jr. Dunmore, Pa.
Tatiana Klacko Women's Tennis So. Scranton, Pa.
 
       
         
Susquehanna
Name Sport Class Hometown
Ryan Beckwith *^ Baseball Sr. Mount Airy, Md.
Alex Burman Baseball Jr. Wallingford, Pa.
Brendan Damiano * Baseball Jr. Little Falls, N.J.
James Loftus Baseball So. Phoenixville, Pa.
Stephen Lorenz Baseball So. Feasterville-Trevose, Pa.
Evan McKenna Baseball Sr. Royersford, Pa.
Tyson Thrush * Baseball Jr. Bloomsburg, Pa.
Lance Welsh Baseball So. Jersey Shore, Pa.
Christopher Bouchard Men's Golf So. Oakdale, Conn.
James Burden Men's Golf So. East Stroudsburg, Pa.
Morgan Fisher Men's Golf So. Selinsgrove, Pa.
Jonathan Frommeyer Men's Golf So. Coatsville, Pa.
Alexander Wager Men's Golf Jr. Lancaster, Pa.
James Abramo *^ Men's Lacrosse Sr. Millstone, N.J.
Logan Bruce Men's Lacrosse Jr. Cleveland, Ohio
John Donnelly Men's Lacrosse Sr. Webster, N.Y.
Patrick Donnelly * Men's Lacrosse Jr. Lancaster, Pa.
Tyler Gross Men's Lacrosse So. Magnolia, Del.
Jack Harper * Men's Lacrosse Jr. Brecksville, Ohio
Michael Jentsch Men's Lacrosse So. Shamong, N.J.
Tyler Lewis * Men's Lacrosse Jr. Kinnelon, N.J.
Kevin Rainey Men's Lacrosse So. Severna Park, Md.
Joshua Weaver * Men's Lacrosse Jr. Bel Air, Md.
Joshua Wesolowski *^ Men's Lacrosse Sr. Groveland, Mass.
Erik Wilhelm * Men's Lacrosse Jr. Fair Lawn, N.J.
Travis Yaga *^ Men's Lacrosse Sr. Fairfax Station, Va.
Alexander Cocolas *^ Men's Tennis Sr. High Bridge, N.J.
Ashton Collins * Men's Tennis Sr. Biddeford, Maine
Alexander Dove *^ Men's Tennis Sr. Collegeville, Pa.
Nicholas Meale * Men's Tennis Sr. Williamsport, Pa.
Benjamin Ornstein  *^ Men's Tennis Sr. Chappaqua, N.Y.
Ian Reish Men's Tennis So. Mifflinburg, Pa.
Ryan Seibert *^ Men's Tennis Sr. Harrisburg, Pa.
Taylor Swim * Men's Tennis Jr. Phillipsburg, N.J.
Rakee Cromwell *^ Men's Outdoor Track & Field Sr. Philadelphia, Pa.
Andrew DeBastiani Men's Outdoor Track & Field Jr. Camp Hill, Pa.
Donovan Gayles * Men's Outdoor Track & Field Jr. Mount Olive, N.J.
Alejandro Gillespie Men's Outdoor Track & Field So. Morristown, N.J.
Robert Masters * Men's Outdoor Track & Field Jr. Lockhart, Texas
Jake Menchey Men's Outdoor Track & Field So. York, Pa.
Christopher Petraskie * Men's Outdoor Track & Field Jr. Shamokn, Pa.
Robert Sattler Men's Outdoor Track & Field So. Doylestown, Pa.
Sarah Reider Women's Golf So. Collegeville, Pa.
Samantha Thompson Women's Golf Sr. Doylestown, Pa.
Melissa Barracato * Women's Lacrosse Jr. Flanders, N.J.
Carly Biegel *^ Women's Lacrosse Sr. Standish, Maine
Caroline Corrigan *^ Women's Lacrosse Sr. Brielle, N.J.
Kathrina DeMaio * Women's Lacrosse Sr. Livingston, N.J.
Elizabeth Dex * Women's Lacrosse Jr. Coopersburg, N.J.
Alison Elf *^ Women's Lacrosse Sr. Glen Mills, Pa.
Christine Hoerman * Women's Lacrosse Jr. Glenmoore, Pa.
Emily Hoff *^ Women's Lacrosse Sr. Bethlehem, Pa.
Brooke Klair * Women's Lacrosse Sr. Cos Cob, Conn.
Mary Vilardi Women's Lacrosse So. Little Silver, N.J.
Helena Woytovich *^ Women's Lacrosse Sr. Wyomissing, Pa.
Kasandra Bost * Softball Jr. Eldersburg, Md.
Gabrielle Bubba Softball So. Jefferson, N.J.
Alexa Gonzalez * Softball Sr. Northport, N.Y.
Brittany Hebda Softball So. Kingston, Pa.
Madison Lane Softball So. Havertown, Pa.
Amanda Seckinger * Softball Jr. Glenmoore, Pa.
Kody Streeter Softball So. Boyertown, Pa.
Isabella Ferrari * Women's Tennis Jr. Kinnelon, N.J.
Eliza Griffin *^ Women's Tennis Sr. Pittsgrove, N.J.
Amy Jennings * Women's Tennis Jr. Canandaigua, N.Y.
Laura Long * Women's Tennis Sr. Selinsgrove, Pa.
Hannah Maykut Women's Tennis So. Bethlehem, Pa.
Samantha Skozlas Women's Tennis Jr. Mastic, N.Y.
Holly Young Women's Tennis So. Sturges, Pa.
Sara Arbogast Women's Outdoor Track & Field So. Selinsgrove, Pa.
Emily Eck Women's Outdoor Track & Field Jr. Catawissa, Pa.
Ryleigh Edmonds Women's Outdoor Track & Field So. Elizabethtown, Pa.
Kirsten Hatton * Women's Outdoor Track & Field Sr. North Wales, Pa.
Katherine Mayer * Women's Outdoor Track & Field Jr. Vienna, Va.
Jillian Michales Women's Outdoor Track & Field So. Montvale, N.J.
Sydney Portale Women's Outdoor Track & Field So. Glen Mills, Pa.
Samantha Reed * Women's Outdoor Track & Field Jr. Lewisburg, Pa.
Erin Reese * Women's Outdoor Track & Field Jr. Lock Haven, Pa.
Tessa Rendina Women's Outdoor Track & Field So. Gambrills, Md.
Sarah Rinaldi *^ Women's Outdoor Track & Field Sr. Scarborough, Maine
Rachel Seiler Women's Outdoor Track & Field So. Byram Township, N.J.
Grace Winakor Women's Outdoor Track & Field So. Portland, Conn.
 
     
       
       

* 2018 Spring Academic Honor Roll
^2017 Spring Academic Honor Roll